Dowiedz się, jakie narzędzia są do obróbki drewna
Dowiedz się, jakie narzędzia są do obróbki drewna

Drewno jest jednym z najstarszych i najczęściej stosowanych materiałów w budownictwie, przemyśle meblarskim i rzemiośle. Jego obróbka to niezwykle ważny etap w procesie produkcji mebli i innych przedmiotów użytkowych lub dekoracyjnych. Znacznie ułatwić Ci pracę mogą różne narzędzia. Które z nich szczególnie się przydają? Podpowiadamy!

Dlaczego obróbka drewna jest tak ważna?

Zastanawiasz się, dlaczego obróbka drewna jest ważna? Otóż to materiał naturalny, co oznacza, że jest bardzo podatny na zmienne warunki pogodowe. Poza tym może ono ulegać zużyciu wraz z upływem czasu. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń i uzyskać wysokiej jakości wykończenie, drewno należy odpowiednio przygotować i obrobić. Jeśli zależy Ci na czasie, precyzji i bezpieczeństwie, postaw na nowoczesne narzędzia.

Jakie narzędzia są przeznaczone do obróbki drewna?

Obróbka drewna bywa niełatwym i wymagającym procesem. Zastanawiasz się, jakie narzędzia są do tego odpowiednie? Musisz wiedzieć, że przydadzą Ci się przede wszystkim piły i frezarki do drewna, strugarki czy szlifierki.

Piła tarczowa do drewna

Piła tarczowa to jedno z najważniejszych narzędzi w obróbce drewna. Używa się jej przede wszystkim do cięcia w celu uzyskania pożądanych wymiarów i kształtów. Co ważne, piła tarczowa może być stosowana do cięcia zarówno drewna miękkiego, jak i twardego. W zależności od potrzeb wybierz odpowiednią średnicę i liczbę zębów. Jeśli planujesz ciąć grube kawałki drewna, użyj piły tarczowej z większą średnicą.

Oczywiście do obróbki drewna mogą przydać się także inne pilarki, np. łańcuchowe czy szablaste. Jeśli chcesz, skorzystaj również z piły ręcznej.

Inne narzędzia do obróbki drewna

Zastanawiasz się, jakie jeszcze narzędzia są dobre do obróbki drewna? Warto wyposażyć się przede wszystkim w wysokiej jakości frezarkę. Przydaje się ona przede wszystkim do krawędzi i krzywizn. Z frezarek korzysta się również przy wykańczaniu narożnych profili oraz wykonywaniu rowków do drewnianych połączeń.

Oprócz tego w Twoim warsztacie nie powinno zabraknąć wytrzymałej szlifierki. Możesz postawić na prosty, akumulatorowy model, który idealnie sprawdzi się do drewna. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego narzędzia, wybierz szlifierkę kątową lub oscylacyjną. Dzięki szlifierce pozbędziesz się drzazg i ostrych krawędzi. Znacznie ułatwi to nie tylko wykonywanie np. mebli, ale również impregnowanie i malowanie drewna.

Wiele osób decyduje się również na zakup strugarki grubościowej. Gwarantuje ona wysoką precyzję i wydajną pracę. Co ważne, poradzi sobie ona zarówno z miękkim, jak i twardym drewnem.

Narzędzia akumulatorowe do obróbki drewna

Nie wiesz, jakie narzędzia do obróbki drewna wybrać? Postaw na urządzenia akumulatorowe. Z powodzeniem zabierzesz je ze sobą niemal wszędzie i nie będziesz musiał obawiać się o ewentualny brak dostępu do prądu.

Jak widać, istnieje wiele narzędzi, które mogą służyć do obróbki drewna. Jeśli skorzystasz z naszych rad, w Twoim warsztacie na pewno nie zabraknie potrzebnych urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium