Opinie o Nas

Podpowiadamy, jaka szlifierka do drewna sprawdzi się najlepiej

Lubisz majsterkować albo remontować? Z pewnością bardzo często masz do czynienia z drewnem. Jeśli zależy Ci na gładkich powierzchniach, wyposaż się w wysokiej jakości szlifierkę do drewna. Jaką wybrać? Zobacz, jakie są najpopularniejsze rodzaje szlifierek i czym kierować się podczas zakupu.

Podstawowe rodzaje szlifierek do drewna

Warto wiedzieć, że wybór szlifierki do drewna zależy przede wszystkim od efektów, które chcesz uzyskać, rodzaju pracy, a także charakterystyki obrabianego przedmiotu. Jakie szlifierki wyróżniamy i do czego służą?

Szlifierka taśmowa

Dużą popularnością cieszą się szlifierki taśmowe, których działanie polega na obrotach pasa z materiałem ściernym. Pas ten jest osadzony na specjalnej taśmie. Tego typu szlifierki sprawdzają się przede wszystkim wówczas, gdy chcesz wyszlifować duże i płaskie powierzchnie. Warto wiedzieć, że radzą sobie one zarówno z litym drewnem, jak i płytami pokrytymi okleiną oraz lakierowanymi. Niestety szlifierką taśmową bardzo ciężko jest dotrzeć np. do narożników.

Szlifierka oscylacyjna

Jeżeli musisz wykończyć drzwi, meble lub drewniane blaty, doskonałym rozwiązaniem może być szlifierka oscylacyjna. Jej działanie bazuje na wahadłowym ruchu stopy szlifierskiej. Jest to narzędzie, które najlepiej sprawdza się w przypadku bardzo płaskich powierzchni. Jeśli zależy Ci na obróbce niewielkich przedmiotów, wybierz małą szlifierkę oscylacyjną elektryczną.

Szlifierka mimośrodowa

Ciekawą alternatywą jest szlifierka mimośrodowa, która składa się z okrągłej stopy i wymiennych tarcz ścierających. Jej tarcza jest nieco zakrzywiona, w związku z czym możliwa jest wygodna obróbka nieregularnych powierzchni. Ten typ szlifierki sprawdza się do polerowania, a także szlifowania wykończeniowego i zgrubnego. Warto jednak mieć świadomość tego, że szlifierka mimośrodowa wymaga pewnego doświadczenia i wprawy. Nie jest to najlepszy wybór dla początkujących majsterkowiczów.

Jaka szlifierka do drewna – czym kierować się podczas zakupu?

Zastanawiasz się, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu szlifierki? Nie wiesz, jaka szlifierka do drewna sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, jaką moc ma dany sprzęt. Do lekkich prac sprawdzą się narzędzia o mocy do 1000 W. W przypadku konieczności obróbki twardszych materiałów oraz długotrwałej pracy lepiej wybrać mocniejsze urządzenia. Zwróć także uwagę na rodzaj zasilania. Dużą popularnością cieszy się zasilanie sieciowe, ale jeżeli będziesz mieć problem z dostępem do prądu, doskonałym rozwiązaniem może okazać się szlifierka akumulatorowa.

Co jeszcze może mieć znaczenie przy zakupie szlifierki do drewna? Dla niektórych bardzo istotne są wymiary i waga urządzenia, od których w dużej mierze zależy komfort użytkowania, przechowywania i transportu sprzętu. Poza tym szybkość oraz dokładność szlifowania zależy od wielkości taśmy i/lub stopy. Wraz z jej wzrostem zwiększa się prędkość szlifowania, ale maleje precyzja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl