Opinie o Nas

Zobacz, jaka szlifierka kątowa będzie dla Ciebie najlepsza

Zobacz, jaka szlifierka kątowa będzie dla Ciebie najlepsza

Szlifierka kątowa to bez wątpienia jedno z najbardziej uniwersalnych i przydatnych narzędzi. Umożliwia ono komfortowe cięcie, szlifowanie i polerowanie różnych materiałów. Zastanawiasz się, jaką szlifierkę kątową warto wybrać? Podpowiadamy.

Zastosowanie szlifierki

Nie wiesz, jaka szlifierka kątowa będzie dla Ciebie odpowiednia? Otóż wybór w dużej mierze zależy od tego, do czego ma Ci ona służyć. Jeśli potrzebujesz narzędzia do szlifowania niewielkich powierzchni albo lekkich materiałów, możesz wybrać produkt mający mniejszą moc. Jeżeli jednak wśród materiałów będzie metal, beton, metal, czy też kostka brukowa, lepiej zaopatrzyć się w sprzęt o wyższej mocy. Dobrze byłoby, aby taka szlifierka posiadała również specjalistyczną tarczę, przeznaczoną do cięższych zadań.

Jeżeli szlifierka jest Ci potrzebna do domowych prac, wystarczający będzie dla Ciebie przedział mocy 600-1000W. Wyższa moc kierowana jest już raczej do profesjonalistów.

Jaka szlifierka kątowa – elektryczna czy akumulatorowa?

Przy wyborze szlifierki kątowej istotną kwestią jest sposób jej zasilania. Możesz zdecydować się na zasilanie akumulatorowe. Jego zaletą jest przede wszystkim to, iż podczas pracy nie przeszkadza Ci żaden kabel. Poza tym akumulatorowa szlifierka kątowa gwarantuje dużą poręczność i mobilność. Co więcej, dzięki akumulatorowi brak gniazdka elektrycznego nie jest dla Ciebie problemem. Musisz jednak mieć świadomość, że do długiej i wydajnej pracy lepiej wybrać szlifierkę o dużej pojemności.

Drugi wariant zasilania to zasilanie sieciowe. Zazwyczaj sieciowe szlifierki kątowe są nieco tańsze od wysokiej jakości akumulatorowych. Ich dużą zaletą jest stała, nieprzerwana praca i stabilna moc. Oczywiście decydując się na tego typu szlifierkę, warto wyposażyć się także w przedłużacz.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki kątowej?

Zastanawiasz się, co jeszcze może być istotne przy zakupie szlifierki? Otóż znaczenie mogą mieć także dodatkowe funkcje. Przykładowo, niektóre szlifierki mają regulowaną prędkość obrotową, gwarantują pracę bez generowania nadmiernego kurzu. Poza tym przy wyborze szlifierki zwróć uwagę na jej funkcjonalność i łatwość obsługi. Nie zapomnij także sprawdzić, jaka jest średnica tarczy, gdyż wpływa ona na efektywność pracy. Uniwersalny rozmiar to 125 mm, ale dwuręczne szlifierki mają już większą średnicę, np. 180 mm lub 230 mm. W przypadku konieczności cięcia grubszych elementów lepiej kupić właśnie dwuręczną szlifierkę.

Doskonale sprawdzają się także szlifierki z opcją tłumienia drgań, która pozwala odciążyć nadgarstek. Dzięki temu praca jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Z systemem antywibracyjnym możesz wygodnie pracować przez znacznie dłuższy czas niż w przypadku zwykłej szlifierki.

Wybór szlifierki kątowej zależy od wielu aspektów. Przede wszystkim musisz zastanowić się, jaki sprzęt tak naprawdę jest Ci potrzebny. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, na pewno podejmiesz właściwą decyzję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl